A Travellerspoint blog

Mida võtta, mida jätta

sunny 26 °C
View Võhikud Indias on Alar's travel map.

Alljärgnevad tähelepanekud ja ja nõuanded kuuluvad täiendamisele ja muutmisele kogu reisi kestel ning kes teab, vbl pärast sedagi.

 • Yldiselt, öömaja tasub broneerida suurtes linnades (Delhi, Jaipur). Väiksemates (Pushkar, Rishikesh) on distantsid vantsitavad ning seega mõistlikum kohapeal ringi vaadata, mida pakutakse ja mis hinnaga.
 • Unustage pikalt planeerimine. India on incredible, iga mõttes. Olge valmis oma plaane muutma, kui kuskil on (eba)meeldiv olla.
 • Rongipileteid on väga mugav osta New Delhi rongijaama teiselt korruselt turistiletist. Olge valmis esitama passi ning ruupiates maksmise korral ka tõendit rahavahetuse kohta (meilt pole seda viimast kyll veel kysitud).
 • Kui mõtlete sõita öörongiga, hoidmaks kokku aega ja raha (hea mõte, eksole), siis minu soovitus on võtta pikemad sõidud, st 8h asemel ikka 10-12-14h. Esiteks on pikem ots odavam, teiseks laseb rahus välja magada ning kolmandaks, hilisõhtune väljumisaeg ei olegi tegelikult kõige parem (vt järgmine punkt).
 • Arvestage, et Delhis läheb (praegu) pimedaks umbes kl 18-18:30.
 • Jumala eest, reisige kergelt. Ärge võtke kaasa T-särke, teksasid jms mõttetuid asju, mis võtavad kuivamiseks kaua aega, on soojas kliimas ebamugavad ning lasevad miili kauguselt aimata, et lähenemas on esmakordne turist. Seega, eriti riiete osas kaaluge kaks korda (va pesu), kas ja palju võtta. Yks pikakäiseline soe fliis on vägagi piisav. Veel parem, võtke kaasa vaid riided, mida pole kahju tee peal ära visata.
 • Võtke kaasa (no või ostke kohapealt) jalakreem. Niikuini käite peamiselt lahtiste jalanõudega ning miskine jalgadeniisutaja kulub ära.
 • Ärge olge nii lollid kui meie, kes avastasid alles kolmandal päeval, et veavad rummi klaaspudelis kaasas :). Plaskutäis rummi kõhurohuna on samas aus kraam.
 • Magamiskott paha, kerge tekikott hea.
 • Reisitšekk paha, USA dollar hea. Tegelt saab ka tšekke kerge vaevaga lahti vahetada, aga kurss on halvem, eriti kui arvestada tšekkide saamisega kaasnevat kulu. Lisaturvalisus my ass. Kui teil on pass läinud, siis mis kasu on reisitšekist? Ja kui pass on alles, on alati alles ka piisavalt raha.
 • Riiete all kantav heast materjalist vöökott suure raha ja passi jaoks on hea, samuti üleõla linnakott. Meie nt liigume seljakotiga halvemal juhul 5min päevas.
 • Kõhurohud head. Meil pole veel midagi juhtunud, aga selle koha pealt on tõesti parem karta kui kahetseda. Ise viskan vahel ikka probiootikumi hinge alla, kui tundub, et mine sa nyyd tea...
 • Plaaster on ka hea. Päkkpäkkeril juhtub niikuinii ning plaasterdus hoiab põletiku ära.
 • New Delhis ei ole halb mõte liikuda metrooga. Metroo on ylivärske ning räiges vastuolus nt Old Delhi räpasusega. Pealegi maksab ta 6Rs pilet ning on juba 2 peatuse korral rikšast kiirem. Soovitame.
 • Paharganj Main Bazaari läbimine on Delhis kohustuslik :). Tegelikult saab sealt tõesti kõike, mida yks päkkpäkker Indias vajab ja rohkem veel. Muidugi, kui esimene trehvung toimub öösel kl 3, võtab ta veidi põlvist nõrgaks..
 • Nii uskumatu kui see ka pole, paljupalju parem on mitte veeta rongis kaks o'o'd ja'rjest.
 • Veel rongidest. Kui teil on vo'imalus saata keegi nt hotellist 50-80Rs eest pileteid hankima, tehke seda! Ning kui otsustate siiski ise minna jaama pileteid hankima, varuge ko'vasti kannatust (viimati la'ks meil yle 3h, aga see on loodetavasti ää'rmus) ning kohe kindlasti kontrollige enne netist, kas teie soovitud pileteid yldse ongi saada. Plaan B ehk mida teha esimese parima rongi/klassi mittesaamisel kujuneb ja'rjekorras oodates ise, kui teil va'hegi taipu on.
 • Asjad, mida meie oma reisil kordagi ei kasutanud: pliiatsiteritaja (siiamaani imestan, et Maarja selle kaasa vedas), fotoaparaadi akulaadija (kaks komplekti akusid oli piisav) ning jalgrattatross, mis mõeldud seljakottide lukustamiseks rongis. Samas tabalukku kasutasime mitmegi guesthouse'i ukse lukustamiseks.
 • Rohud, mida embkumb või mõlemad meist reisi jooksul pruukis: Lariam, probiootikumid, Immodium, Sudafed (nohuga lennukis reisimiseks), aktiivsüsi, bon voyage ingveritabletid, Urosept ning tavaline plaaster.

Posted by Alar 20:06 Archived in India Tagged packing

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

Kas Paharganj Main Bazaar on kenam ja turvalisem
kui Balti Jaama turg Tallinnas? Kas teil on ikka
piisavalt kergeid riideid kaasas või ostste lisa
kohalikult bazaarilt?
Loeme mõlemad isaga huviga iga päev teie blogi.
Aga kommenteerimisega on nagu on. Mina sain oma alaprogrammi user name ja passwordiga kommenteerima isa aga mitte ja minu kommentaarid on siin nähtavad, tundub, et teil mitte, sest milleks muidu selline sõnum. Elle

by k6811

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Login