A Travellerspoint blog

Amazonas

rain 25 °C
View Vohikud Ekuadoris on Alar's travel map.

Kevad tuleb, jah? Igatahes siinmail, niipea kui Bañosest kilomeetri jagu madalamale tulla, läheb (veel) soojemaks küll. Ja isegi päike suvatses välja tulla.

Bañosest ida pool asub mo'nus unine Tena, mis on siis umbes täpselt Amazonase kõige kaugem lääneserv. Siit ida poole jääb ainult igavene Sünklaas, vähesed on selle eluga läbinud. Tena, muide voib uhkustada Tartu kaarsillaga, ainult et taustaks on palmid. See voib tunduda tyhiasi, aga yldiselt on siinkandis koik sillad kas rippsillad voi ehitatavate sildade ajutised asendussillad (enamasti viimased).
IMG_0815.jpg

Tenasse tulekuks oli ka teine põhjus peale selle, et nüüd on käidud pealinnast Quitost nii idas kui läänes, nii põhjas kui lõunas (geograafiahuvilistel palun vaadata reisi kaarti). Nimelt tulevad siit Andide idanõlvult alla hiiglama head raftingujõed, mis praeguse vihmaperioodi ajal veel ekstra emotsioone pakuvad.

O'htu saabunud, otsustasime kiiresti, et ah miks ka mitte katsetada klass III ja IV joge, kus alles eile veel raftingut ei tehtud - olevat korge veeseisu tottu liiga ohtlik. Ah, ohtlik voi midagi. Riverpeople osutus lahedaks pruunisilmseks iiri perekonnaks, kes Tenas juba 14 aastat tegutseb ning raftingut, kajakisoitu jms korraldab. Kes raftingut kogenud, voib ette kujutada, mis monu on Amazonase jogedel 36km allavoolu soita, ymbesringi rohelus, joad ja muidugi ka'restikud. Ja mis siis, et teine paat yhe a'gedama koha peal ymbes laks? Oligi lobusam ;)

IMG_0843.jpg

Teine paev kuulus siis selvale ehk dzunglile. Ytleme, et tegu oli veel ma'rjema ettevotmisega kui rafting, kui see yldse voimalik on. Lodge'i kohale joudes oli koik nagu unenaos - ta'iskuu, vo'rkkiiged, dzungli ha'a'led, helendavad putukad ning yksik nahhiir meid tervitamas. Hommikul olid asjad siiski rohkem vihmametsa nagu, mis a'raseletatult tahendab, et vihma kallas kuni pealelo'unani valja. Matk kujunes po'o'raseks mudasumpamiseks, kuna iga teerada oli ennast jo'eks moondanud. Yhe koha peal, kus tavaoludes tee jo'ekesega ristub, ristus ajutiselt so'na otseses mottes yks jo'gi teisega. Poleks kuidagi osanud arvata, et seda vett sealt taevast nii palju alla sadas.

Vast ehk esimest korda selle reisi jooksul tuli ka to'eliselt ettevaatlik olla, sest libedal ylespaisunud kanjonijo'e kaldal turnides ning labi langevate jugade liikudes oleks teatud kohtades libisemine tahendanud jo'kke kukkumist - ja see omakorda reinkarnatsiooni (loodetavasti).

IMG_0866.jpg

IMG_0872.jpg

Kuna USB soft pärineb siin 2001.aastast, siis unustage asjakohased pildid ära, esialgu. Võib-olla õnnestub Madriidis midagi yles riputada (eks vahepeal on yksikuid pilte lisandunud kah). Muide, olemegi hetkeks juba Quitos tagasi ning parasjagu enchilada'l hea maitsta lastes loeme reisi Ecuadori osa loppenuks. Na''gudeni Euroopas.

A propos, kui kellelgi huvi siia pikemaks tulla, siis vabatahtlikele voimalusi jatkub, nt: www.merazonia.org.

Posted by Alar 22:40 Archived in Ecuador

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

Hola Voitkad! Ilmselt olete siis nüüd kenasti tagasi Maarjamaal. Kohtumiseni varsti sealpool lompi. Senjoor Hako

by jakokruuse

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Login