A Travellerspoint blog

Ekuadori märkmed

all seasons in one day 24 °C
View Vohikud Ekuadoris on Alar's travel map.

Kuna AirComet lennutas meid Quitost Madridi asemel kõigepealt Guayaquili ning viskas seal kaheks tunniks lennukist välja, kasutasin tekkinud aega Ekuadori puudutavate märkmete tegemiseks. Ehk on alljärgnevast teistele sinnakanti rändajatele abiks.

  • Lendudest. Eestist ei tea Ekuadoris otse loomulikult mitte keegi mitte midagi. Riiki sisenemine on sellegipoolest käkitegu, tuleb vaid piiril paar väiksemat paberit täita (jagatakse lennukis). Lahkumisel on kontrolle märksa rohkem, sh ka vestlus narkopolitsei esindajaga. Vihje: kui passi vahel on vana INGALA kaart, Galapagose piletid vms, võid erinevalt kohalikest kottides sorimisest pääseda. NB! Lahkumisel tasub kindlasti meeles pidada, et Quito lennujaam nõuab maalt lahkujalt ca 41 USD lennujaamamaksu, (Guayaquili oma veidi vähem). Sellest $ 1.55 läheb tuletõrjele, ülejäänu arvatavasti mõnda riiklikku mutiauku. Siseriikliku lennuga nt Galapagosele sõites küsige, kas ISICuga soodustust on. Meid õnnestust sedaviisi viimasel hetkel 50 dollarit säästa. Ahjaa, ja kui Euroopast Quitosse sõidate, siis ärge imestage, kui kaasavõetud šampoonid jms tuubid esimest korda avades purtsatama kipuvad..
  • Bussist. Ekuadoris ei maksa osta piletit kassast, kuna kassasid on palju ning kõik yritavad müüa sulle piletit justament oma firma bussile. Parem on lihtsalt vaadata, mis buss soovitud suunas parajasti väljumas on (uskuge, see on väga lihtne) ning sellele hüpata. Liiklus on tihe, kuid siiski mitte võrreldav Indiaga. Nii et Ekuadoris võib soovi korral autorendile mõelda küll (arvestades teede olukorda on 4WD hea valik).
  • Reisiajast. Quitost välja sõites võib oodatavale reisiajale julgelt tunni lisada (see kulub läbi linna venimisele ning reisijate pealemeelitamisele). Rusikareeglina maksab 1h sõitu 1 USD ja vastupidi. Samas, kui on tarvis kuhugi kindlaks kellaks kohale jõuda, siis varu olgu korralik. Nt meil läks kaks bussi teel peal katki, mõlemad just siis kui olime teel lennuki peale. Teisel juhul otsustas lisaks ka yks el Oriente sildadest, et vajab remonti (seega lisa veel yks tund keevitamise vaatamiseks). Maalihked on samuti võimalikud, kuigi meie teed nad otseselt ei takistanud. Ühesõnaga, olete hoiatatud.
  • Turvalisusest. Silmad lahti. Tavalised välistaskud ning tõmblukkudega kotisahtlid on rahvarohketes kohtades targem hoida väheväärtusliku kraami tarvis. Quito tundus küll turvaline olema, aga erinevalt nt Galapagosest on tegu näilisusega. Üks kanada paar, kellega Isla Isabelal kohtusime, rööviti nimelt paljaks otse Quito vanalinna piiril, keset päeva. Piisas tühjast tänavast - kaks meest noaga eestpoolt ning kaks meest tagantpoolt. Seega, õhtul on taksosõit Quitos tõepoolest peale mugava transpordi ka odavaim kindlustus. Muide, taksomeetreid ma Quitos ei kohanudki, nii et sõidu hind tuli alati enne kokku leppida/vaielda. Ja nagu kõikjal, on lennujaamas ootavad taksod need kõige ahnemad - ärge end siis liiga pügada laske.
  • Öömaja. Maksimaalselt 20 dollariga saab päkkpäkker omale kahese elamise pea kõikjal (vbl mitte Guayaquilis?). Ette bronnida pole mõtet - tule kohale ning vaata ise üle, kas meeldib. Kui ei, siis ümber nurga on järgmine.
  • Ilm on Ekuadoris nagu jumal juhatab. Oleneb millal minna, kuhu minna, kui kõrgele minna. Tavaline lugu, et üks hetk sajab vihma ning tund hiljem on taevas selge ning päike sillerdab. Päike on kusjuures tugev, isegi kui temperatuur seda aimata ei lase. Ca 30-se faktoriga päikesekreem kulub ära.
  • Raha ja hindadest. Ekuadoris kehtib teatavasti jänki dollar. 50 ja 100-dollarised kupüüridega võib probleeme tekkida (võltsdollarite hirm), samas meie saime kõigist 100-dollarilistest ilusti lahti. Peenraha on hinnas - tihti pole müüjal sulle 20-dollarilisestki tagasi anda. Alkohol on odav (nagu bensiin) ning kui poodi satud, siis suisa jalustrabav. Pudel rummi alates $2.70 jne. Hinnatase on mõnevõrra kõrgem Galapagose saartel.
  • Misa kaasa võtta ja võtmata jätta. Mina võtaksin kaasa eelkõige rohkelt dollareid, mugavad jalavarjud, korralikud päikeseprillid, kahepoolse sõnaraamatu, guidebooki (meil oli Footprinti oma) ning vihmakindla õhukese jope. Maha soovitan jätta päikesekreemi (Eestis on liiga nõrga faktoriga või liiga kallid, tihti mõlemat), T-särgid, kampsunid ja üldse liigsed riided, samuti putukatõrje, ka see on targem kohapealt osta. Travel light and be happy.

Posted by Alar 03:07 Archived in Ecuador Tagged packing

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Login