A Travellerspoint blog

Maracanã

sunny

Sai siin korraks jalgpalli mainitud, tuleb sellest paar sõna veel rääkida. Jalgpall on siin lõppeks ülim kuningas, hostelis on toadki kas Rio randade või jalgpalliklubide järgi nimetatud.

Mõned päevad tagasi juhtus sedasi, et Simon (üks sakslasest jalgpallihuviline, kes nt Buenos Aireses käis 9 päeva jooksul 7 kohtumist vaatamas) hankis meile piletid Maracanã staadionile Fla-Flu mängule. Hüva, Maracanã staadion mahutab umbes 100 000 pealtvaatajat ning Fla ja Flu tähendavad vastavalt Flamengo ja Fluminense jalgpalliklubisid. Need kaks on Rio ja vist ka kogu Brasiilia kõige kõvemad klubid ning nende omavaheline kohtumine on classico, mis toob kohale eriti palju rahvast.

No läksime siis meiegi. Sõu hakkas pihta juba metroos, kus Flu puna-valge-rohetriibulised fännid laulu lahti lõid ning rõõmsalt möllasid. Metrooga, muide, ei soovita ma siin sõita kl 17-19 vahel, kui on tipptund ning muidu toredad inimesed muutuvad mingiks pruuniks kokkupressitud loomakarjaks. Äka, ma ütlen. Aga jalgpallihuvilised mahtusid vagunisse kenasti ära.

Kohapeal oli kisa, laulu ja suurte lippude lehvitamist muidugi veel rohkem. Silma järgi otsustades oli Fla puna-musti pooldajaid ca kaks korda rohkem. Eks Flamengo ole siin kõikse populaarsem klubi ka.

Ja mäng ise! 40 reaali eest pakuti justkui teatrietendust, kust ei puudunud kollased ja üks punane kaart, meisterlikud triblamised, rohked väravad, mänguülekaalu ootamatu muutus ning muuseas ka poolaja keskel tehtud veejoomispaus. Põhimõtteliselt lõi Flu vastased esimesel poolajal nokdauni, minnes kiiresti 3:1 juhtima ja pannes Flamengo fännid masendunult vaikima. Teine poolaeg sõjaõnn pöördus ning peagi oli seis 3:3. Kuna mäng jäi korraks vaiksemaks, arvas Simon, et no rohkem enam vist küll väravaid ei näe, aga just siis skooris arvulises vähemuses mängiv Flamengo veel ühe korra. Ja siis veel korra. Flu poolel oldi nagu matustel, samas kui võitjate pool huilgas ning vastaste fännide poole ühemõttelisi "panime teile ära" liigutusi tegi, sh ka naised.

Sel öösel läksin Põhja-Riosse, kuhugi eimillegi ja favelade vahele. Ööbisin kohaliku brasiilase juures, kes seletas, et vannitoa uks oleks targem kinni hoida, siis ei lenda nahkhiired sisse.

Aa, ja kompu kõige lõppu. Nimelt võtsime ühel õhtul hostelis huvilised kokku a läksime välja tänavale, kus nurga peal väike aiaga piiratud vutiväljak ja kohalikud noored mängivad. Ja pagana hästi mängivad, pall justkui jala külge liimitud. Mäng käis 4-4 vastu, 3 väravani. Esimese kaotasime vist kolme minutiga.. Mõni aeg jälgisime mängu kõrvalt ning järgnine lahing oli Kanada-Saksa-Inglise-Eesti ühendatud koondis Brasiiliast juba 3:1 parem. Yours truly lõi sealjuures kaks väravat. Lüüa brasiillasi jalgpallis nende enda maal, kuhu siit veel tõusta on :)

Posted by Alar 04:32 Archived in Brazil