A Travellerspoint blog

Le Bic Mac

sunny 38 °C

- Tead mis mulle Brasiilia juures meeldib?
- No mis siis.
- Väikesed naljakad asjad. Üldiselt on neil seal kõik enamvähem sama kui siin Euroopas, ainult teistmoodi.
- Näiteks?
- No näiteks rannas mängitakse siin mitte võrkpalli, vaid futvolei'd ehk siis jalgadega võrkpalli. Kaks kahe vastu, ja hästi mängivad, pagan võtaks.. Või naudid rannas päikest, ümberringi ei paista justkui keegi suitsetavat, ometi levib marihuaana lõhn allatuult. Ja muide, viimane kui üks rahva vahel ringi jalutav müüja karjub oma kaupa kiita, ainult jäätisemüüjad on miskipärast vait.
- Miks siis nemad mitte?
- Ei tea, jäätise järgi siin nõudlust pole. Võibolla sellepärast. Või lähed näiteks supermarketisse, ütleme Mundiali. No kaup nagu oleks umbkaudu sarnane, aga kassapidajad jummel. Kakskümmend kassat on korraga tööl, täpselt nagu kakskümmend kilpkonna. Iga kaardimakse märgitakse kaustikusse üles. Ja asjad pakitakse siin kenasti valimatult väikestesse kilekottidesse, nii et suuremate ostude tegijad lähevad ära, kärus mõnikümmend kilekotipakki. Ehk kardavad, et varas rabab ühe koti käest ja pistab jooksu? Et nii on kahju väiksem?
- Mmh, ei usu.
- Ma ka tegelikult mitte. Aga võtame bussid, need on siin tiptop korraldatud. Esiteks on neid kõik tänavad kogu aeg täis, mis tähendab et mõni neist ikka sinule soovitud suunas liigub, ja teiseks on bussisaatjal erinevalt Eestist selge roll. Tema võtab sult piletiraha või kontrollib su kaarti ning laseb sul pöördvärava vahelt läbi liikuda. Sisenemine on eest ja väljumine tagant uksest.
- Ja paksud?
- No peavad end läbi pressima. Või metrood kasutama, seal tundus rohkem ruumi olevat. Aga tead, kõige lahedamad on siiski pangad. Osadel on lausa silt väljas et "30 horas", aga raha saad ikkagi vaid teatud kellaaegadel kätte. Rahaasjad pole ilmselt öösel ajamiseks.
..
Oh, mõnus on. Elu kulgeb vaikses küll-kõik-läheb-okei fiilingus. Enam ei ole eriti vahet kas baarimees unustab su arvele mõned ampsud lisamast või annab nurgapealne mahla&saiaputka lubatud kahe piruka aseme kogemata vaid ühe salgado kaasa..

Posted by Alar 14:33 Archived in Brazil

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Login