A Travellerspoint blog

Kui sa ei ole õnnelik täna, ei ole sa kunagi õnnelik

semi-overcast 32 °C

Kuna ma olen Ubudist lahkumas, siis mõtlesin et oleks aeg siia ühtteist kirjutada.

Ubud, kõigepealt, asub Indoneesias. Siin ma praegu olen. Bali saarel täpsemalt. Bali ei ole tavaline Indoneesia, vaid üsna omapärane koht selles suures arhipelaagos. Hinduistlik oaas keset moslemiriiki, oma kultuuri ja tavadega, millest tänapäevalgi kinni peetakse. Umbes nagu Kihnu saar või Setumaa, ainult et kraad kangem ja mõõtkavalt kaks nulli suurem :)

Minu kodu siin on viimase nädala ja rohkemagi jooksul olnud Brata 1 Homestay. Hommikune vaade ukselt on selline:

large_Bali_1_001-1.jpg

Üks Brata 1 töötajatest, Putu, on nii modernne mees et on kohale lausa blogi teinud, kus siis Balil toimuvat tutvustab. Lubasin siia lingi lisada, seega olgu see ka tehtud: Brata 1 Homestay. Peatuspaigana võib seda soovitada küll, ei ole liiga kallis. Pealegi on staff on sõbralik ja vaatab südamega, mitte pole ainult raha peal väljas. Ja kus sa ikka saad õhtupoolikul juttu ajades tulla mõttele ajada kõrvalt puu otsast üks granaatõun alla, uurimaks kui küpse ja mahlakas ta juba on?

Ubud on Lõuna-Bali mereäärse turistikeskuse Kuta vastand. Ubud asub sisemaal ning siin ole siin merd, samuti ööklubisid ega isegi mitte Starbucksi või McDonaldsit. Küll on siin aga rohkem kunstigaleriisid-kauplusi kui mina kogu oma elu jooksul seni kokku olen näinud. Kogu asula tundubki olevat üks käsitöö, kunsti ja enesearendamise meka. Tantsud, joogad, templid, kohvikud jne. Peale sõbralike kohalike, kes iga päev ja pea igal pool jumalatele väikseid lille- ja viirukiohvreid toovad, leidub siin kirju kollektsioon igat masti sisserännanutest. Näiteks Jose, kes on Hispaanias sündinud ning enamuse elust Austraalias elanud, peab siin Balil inglise keele kooli.

Bali_1_019-1.jpg
Sammaldunud sild hilisõhtuses Monkey Forestis

Eks nädala jooksul jõuab siit külast välja ka. Olen paaril päeval ühe venelanna ja ühe ameeriklasega motorolleritel
siinkandis veidi ringi sõitnud, peamiselt põhja poole, vulkaanide ja järvede juurde. Nende otsa saab ka matkata, midagi keerulist siin pole, aga giid on kahjuks kohustuslik ning seetõttu olen otsustanud mägimatkamised edasi lükata, kuni üks külaline kohale jõuab..

large_Bali_2_014-1.jpg
Batur, podiseb siiani nii et vähe pole

large_Bali_2_022-1.jpg
Nungnung juga, orupõhjast üles lugesin kokku 468 päris järsku astet

Paar päeva tagasi saabus Saka kalendri järgi uus aasta (1932). Sel päeval on Balil kõik kinni, lennujaamast viimase kui külapoeni. Keegi ei sõida kuhugi, tänavad on tühjad, sest välja minna ei tohi, ning tööd ega tuld ei tehta. Nyepi on täielikult vaikne päev, mil mõeldakse enda peale ja uuel aastal tulevale. Selline aja mahavõtmispäev võiks meilgi olla, tavalise uusaastapohmeluspäeva asemel, eksole :)

Et aga deemonid vaiksel päeval mõtlemist ja keskendumist ära ei rikuks, toimub eelneval õhtul võimas mürgel, mille käigus deemonikujusid ringi tassitakse ning hiljem ära põletatakse. Seda rituaalset möllu ei anna eriti kirjeldada, peab ise nägema.

Bali_2_033-1.jpg
Ogoh-ogoh

Posted by Alar 20:26 Archived in Indonesia

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Comments

Millal asud kodu suunas liikuma? Kas selleks raha on?

by roopere

Nii, ja kus Sa nüüd oled?

by Anu Una

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Login