A Travellerspoint blog

Õpime õpime

overcast 30 °C

Ühel kenal pärastlõunal liitusin Terryiga, kes on 18aastane Hollandi vabatahtlik Tianyaris Põhja-Balil, õpetades lastele inglise keelt ja kõike muud ka. Tianyari kool on vähem kui aasta vana ning koosneb kahest ruumist. Suurem on klass, väiksem on office. Lapsi oli seal kahe tosina ringis, lasteaiavänderdistest pealtnäha umbes kaheteistkümneaastasteni.

Kuna Terry ise pidi seekord mingeid emaile lugema ja kirjutama, tuli mul koos teise uudistaja Marcusega lapsed kaheks tunniks oma hoole alla võtta. Korraldasime joonistustunni. Teemaks loomad, eesmärgiks paber nii korralikult ära maalida, et valget kohta enam pole. Tuleb tunnistada, et paljud siinsed lapsed on joonistamises ja piltide silma järgi kopeerimises vägagi andekad.

Bali_Tianyar_005.jpg

Bali_Tianyar_012.jpg

Sellal kui lapsed põrandal plätserdasid, avastasin officest lastele mõeldud inglise keele sõnaraamatu, mis aitas tunni lõpuks minu indoneesia keelt õige hea mitmekümne sõna jagu edasi. Paar sellist tundi veel ning võib igapäevased asjaajamised kohalikus keeles juba ära ajada. Kabar baik!

Aga praegu lähen lennukile, üks väikese sõrme küüs värvitud punaseks, teine mustaks (eile oli midagi peolaadset). Jalas teksad ja kingad, kuna ees ootab saatkond, kus shortsides-plätudes külalised joonelt välja kupatatakse. No eks näeb.

Posted by Alar 22:31 Archived in Indonesia

Email this entryFacebookStumbleUpon

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

This blog requires you to be a logged in member of Travellerspoint to place comments.

Login