A Travellerspoint blog

November 2008

Ta"nud

semi-overcast 30 °C
View Vohik Malaisias on Alar's travel map.

Vahepeal on mul heameel ta"nada ko'iki, kes on mind sel reisil viisil ehk teisel aidanud. Aita"h! NImeliselt olgu siinkohal a"ra nimetatud kaunitarid Maris ja Ellu, kes olid lahkelt valmis mind lennujaama toimetama; lo'una-aafrika pa'ritolu hollandlasest pooljuut Lucien, kes mulle poolt oma voodist pakkus; va'rviliseks ta"toveeritud itaallased Paulo ja Valeria, kes mind kiirelt KL massitranspordi peensustesse pyhendasid ning lopuks kohalik noor malaislanna Emilia, kellega koos ma KLi baarides kolasin (ning kelle juures ka o"o"bisin).

IMG_4576.jpg
Emilia

IMG_4595.jpg
Koos linna peal tuuritamas

Ta"namata ja"a"vad Helsingi lennujaam, kus internet maksab 12x rohkem kui tehniliselt justkui va'hearenenud KLis ning Une-Mati, kes mind juba teist o"o"d ignoreeris. Esimene oli siis Helsingi-Peking lennukis.

Muide, ta"nase pa"eva naelaks oli hotelli personali veenmine, et mul on tarvis yhte tuppa sisse saada, kuigi mul polnud kaasas yhtki dokumenti, ammugi siis mingit ametlikku seost selle toaga. Hakkama sain. Korralik pediku"u"r, ehkki samuti vajalik, ei pa"a"senud sellele ettevo'tmisele la"hedalegi.

IMG_4616.jpg
Head pedukyyri sai siis KL Chinatownis, mis iseenesest ei erine yhestki teisest senikohatud hiinalinnast.

Posted by Alar 02:12 Archived in Malaysia Comments (1)

Malaisia pealinn

overcast 30 °C
View Vohik Malaisias on Alar's travel map.

Heips,

Room teatada et hoolimata portsust kasutamata lennupiletitest tegin siiski oige otsuse mitte oodata Bangkoki lennujaama taasavamist. Ning tyhja ka sellest et otselennu asemel Hongkongi tuli minna labi Pekingi. Kohale ma ju joudsin. Kuala Lumpuri siis. Eile oosel kell 1:30. Ega ma ool ja paeval enam suurt vahet ei teinud.

Veel suurem room oli sellest, et selgus, et seljakott oli ka kogu reisi truult kaasa teinud ning LP info (LP ostsin Hongkongist) oli vananenud ning viimane buss ei olnudki lennujaamast vehkat teinud. See vedas mind 9 kohaliku ringgiti eest kenasti KL Sentrali. Sealt votsin vaikesest kauplemise peale ikkagi ylemakstud takso ning soitsin Peninsula Residence'i. Kus elab tegelane nimega Lucien Wilk. Tema juures oobisingi. Hommikul laksin sealsamas oobinud itaalia reisusellidest paariga monusasti katusel olevasse basseini mulistama .. mm.. kadestage :)

IMG_4535.jpg
Vaade katusebasseinist

IMG_4539.jpg
Petronase tornid on ara nahtud. Ha'hh, ytleks. (Okei, galeriis oli v huvitav protreeforonaitus.) Hetkel elusalt ja tervelt Little Indias, ta'navalt kostmas teadagi mis sorti muusika. No eks vaatame veel. Palav on siin kyll.

Posted by Alar 02:27 Archived in Malaysia Comments (0)

No mida veel?!

Paistab, et ma jouan hoopis Pekingi..

IMG_4533.jpg
Jep. Joudsingi.

Posted by Alar 07:06 Comments (6)

Rahu, ainult rahu

-17 °C

Nonii, viimaks lennujaamas, check-in seljataga. Kui kõik õnneks läheb, olen hommikuks.. HongKongis. Kui. Praegu paistab Helsingi lennuk korralikult hilinevat ning mul niigi ümberistumiseks vähem kui tund aega. Aga parem see kui oodata Bangkoki lendu, mis ilmselt ka täna ära jääb.

Klassikaliselt märgin ära ka stardikaalud: minaise siis 87,5kg + seljakott 7kg. Okei, õlakott on ka tn 2kg umbes. Võite pakkuda, mis need saabudes on. Kõige viisakam saab auhinna.

Ük hoiatus ka. Siinne mitt just odav söögikoht kallas 0.4l Carlsbergi õlle osavalt 0,3l klaasi. Mustkunst, mis muud. Päkkpäkkeril ei jäänud see siiski poole õlle pealt märkamata.

Posted by Alar 04:58 Comments (0)

Inshallah, Bokra, Malesh

overcast 0 °C
View Vohik Malaisias on Alar's travel map.

Seekord siis bokra.

Justkui aru saades, et mul pakkimisega kiireks läks, saatis valge inimese lennukompanii Finnair mulle viisakalt teate, et õhtune Helsingi-Bangkok lend on tühistatud. Mistõttu ei oleks õhtul Helsingisse lennata kuigivõrd mõistlik tegu olnud. Eino elu on viimasel ajal tõesti ootamatusi toonud (kes teab, see teab), kuid et hoolega valmistehtud reisiplaanid tuleb juba sedavõrd alguses prügikasti visata, poleks siiski oodanud. Äh, malesh.

tai.jpg
Pisikesed paharetid lennujaama blokeerimas.

Asja lähemalt uurides taipasin, et olukord on segane kuid lootusetu. Sestap olen otsustanud homme igal juhul siit vesisest lumeorust lahkuda. Kasvõi Jaapanisse.

Posted by Alar 13:01 Archived in Estonia Comments (1)

Nüüd mingem siit

snow -2 °C

Aitab, ka teine võhik asub peatselt teele. Tartu-Tallinn tee oli küll omaette elamus ning justnagu tasuta reis Lapimaale, aga kui juba lumesahad lumme kinni jäävad, siis on tagumine aeg aeg targemate (loe: rändlindude) kombel soojale maale lennata.

Pakkimine pole kunagi liiga kerge tegevus, eriti kui kavas kergelt reisida. Seni on kaasasõiduõiguse lunastanud fotoaparaat ning diver's logbook. Kusjuures viimane on terve aasta nii osavalt peidus olnud, et ma vaatan teda praegu vääga kahtlustava pilguga - kas on tõesti võimalik, et ta käis minu teadmata minuga Ekuadoris kaasas?!

Posted by Alar 16:39 Archived in Estonia Tagged packing Comments (1)

(Entries 1 - 6 of 6) Page [1]