A Travellerspoint blog

Spain

Hispaanias

Üks võhikutest on nüüd suundunud pikemale reisule ja selle kohta võib lähemalt lugeda siit:

ensalamanca.blogspot.com

Kohtumiseni!

Posted by sagen 11:46 Archived in Spain Tagged living_abroad Comments (0)

Baila el chiki chiki

semi-overcast 25 °C
View Vohikud Ekuadoris on Alar's travel map.

Juhhei, taas Euroopas!

Euroopas on naised ikka PALJU ilusamad kui Ecuadoris. Ning kodusem on siin ka, isegi kui lennujaamas tuleb neli pangaautomaati läbi proovida, enne kui üks neist suvatseb töötada ning vajalikke eurosid jagada. Kiiresti metroosse - käigepealt väike raamatuvahetus ühe prantsuse plikaga - ning juba tervitaski Puerta del Sol meid nii tuttavlike inimkujudega ning massaažipakkujatega.

Madriid on vist küll koht, kus tasub hostel ette kinni panna (ära öelda jõuab alati). Aga ega polnud põhjust viriseda, teisest vaadatud kohas leidus ruumi ning oligi öömaja otse vanalinnas olemas. Aknast avanev vaade naabermaja katusel lehvivale poolikule mereröövlilipule päkkpäkkerit ei sega.

IMG_2831.jpg

Laupäevaõhtune Madriidi kesklinn, kus igat masti plazaid nagu auke šveitsi juustus, on täpselt nagu pidutsemiseks loodud. Esimeses ehthispaanialikus sodise põrandaga ning rahvast paksult täis baaris-tavernas-urkas, kus Rioja veini sai joodud, näidati ootamatul kombel Eurovisiooni otseülekannet (justnimelt näidati, kuna heli polnud baarisuminas praktiliselt kuulda). Kõiki neid ingleid ja iluuisutajaid jm tolasid vaadates sai südamest naerda. Ning kui Hispaania kord tuli, löödi heli valjemaks ning einoh, niimoodi naerdes võib ju vein kurku minna..

Järgmises cervecerias (teate ikka, et neis tohib suitsetada?) oli baarimeheks lahe säga Antonio, ca 60-aastane parajalt paks sell, kes ilmselgelt nautis tööd tehes ka ise õhtut. Kui uurisin, mis jook see "vino de verano" on, mida õlle moodi vaadist lastakse, vastas Antionio muheledes: "Vino de verano? Ricky Martin elab seal".
IMG_2799.jpg
Õlut ja veini valati ikka ohtralt (palju rohkem niisama kui tellimuste peale), tapas'test rääkimata. Kui on pidu, siis maja ei koonerda. Mingi kell pandi too "Gambrinuse" nimeline koht kahjuks kinni. Kuna kell 5 õhtul normaalne peotujus inimene hostelisse magama ei lähe (ajavahe 7 tundi!), leidsin end peagi tantsuklubist, kolme tütarlapsega (no läks kuidagi nii). Mojitod, cuba libre'd ning kaasahaarav ladina tantsumuusika võivad olukorra tõeliselt kuumaks kütta.

Desire, lady of storms to come, is a knot hidden somewhere by thy skin. Find it I must, and muttering spells, untie it..

Posted by Alar 13:39 Archived in Spain Comments (0)

(Entries 1 - 2 of 2) Page [1]