A Travellerspoint blog

England

Everything is ok

overcast 8 °C
View Võhikud Londonis on Alar's travel map.

London on tänapäeva Paabel. Siin on kõike ja kõiki. Ka eestlasi, kellega võhikud kaks korda tänaval kokku põrkasid. Kogu seda segasust ja uskumatut mitmekülgsust aitab inglise keel praegu veel kuidagi koos hoida.

Camdeni turg
nachos_1198.jpg

London innustab. Courtauld galerii ja National Gallery. jätsid võhikutele kustumatu mulje ja hulga tegusat energiat paljudeks päevadeks. "Ühel päeval sai ühel meist must värv otsa ning see tähendaski impressionismi sündi". Huvitav, millal mul endal must värv otsa saab?

London täis pubisid. Ale&bitter neelavad õhtul kibeduse endasse ja lasevad inimestel end inimlikult hästi ja soojalt tunda. Vabalt. Ka võhikud kiitsid ja külastasid Londoni pubisid, olgu selleks või Soho homopubi Old Compton Street'il. Pubides käib ehtne elu ja melu. Ja nagu ootamatult selgus, võib pubides ka asjalikke tutvusi tekkida.

London on nagu vanamoeline daam, kes on vasakpoolsesse liiklusesse kinni jäänud. Eestlase jaoks kohati lausa vaimustavalt arhailine. Samas on seal ka IMAX ehk kolmemõõtmelist elamust pakkuv kinosaal. Seda pole mõtet üritadagi kirjeldada, minge parem ja vaadake ise. Tee Londoni IMAXisse on parim Waterloo jaamast.

This path unravels.
Deep in hidden rooms filled with dust
and sour night-breath the lost city is sleeping.

Above the hurt sky is weeping,
soaked nightingales have ceased to sing.
Dusk has come early. I am drowning in blue.

I dream of a green garden
where the sun feathers my face
like your once eager kiss.

Soon, soon I will climb
from this blackened earth
into the diffident light.

IMG_1319_ok.jpg
Ja tegelikult nii ongi. Kõik on lõpuks okei. Ka Hyde Park'is.

Posted by Alar 13:22 Archived in England Comments (0)

London calling

semi-overcast 3 °C
View Võhikud Londonis on Alar's travel map.

Võhikud - samas koosseisus - sõidavad korraks Londonisse, pommide, neegrite ja rojaalide manu, otsima ehtsat britti, keda mõningate kogenud reisijate hinnangul seal aeg-ajalt tõepoolest siiski veel näha võib.

Vasakpoolset liiklust võhikud ei karda, samuti ronki, "lihasööjaid" ega muid kohalikke iseärasusi. Meil oma mees Havannas ootamas.

Totukuul

Posted by Alar 01:21 Archived in England Comments (0)

(Entries 1 - 2 of 2) Page [1]