A Travellerspoint blog

Täiskuu Suhkrupeamäe kohal

sunny 35 °C

Jumal oli armuline, jõudsin eluga kohale küll. Lendude ajal olin nii zen et oleks lennuk pidanud alla kukkuma, poleks see minu meelerahu neil paaril viimasel minutil rikkunud. Vat mis vabadus kõik annab.

Rio lennujaamas kulges ametlik osa ladusalt, plikad passikontrollis kihistasid küll Eesti peale veidi naerda, justkui intuitiivselt aru saades, et tegu on mingi kauge elamiskõlbmatu eskimomaaga, kus tuhmid inimesed elavad üksnes ja ainult seetõttu et neil oli õnnetus sinna sündida. Edasi arrival terminali liikudes üritati mulle tee peal korra kott pähe tõmmata, väites et aiaiai viimane buss läks kell seitse välja ning praegu (so umbes kaheksa paiku) saab linna ainult taksoga ja kas mai tahaks ühte. No ei tahtnud. Uksest välja astudes paistis frescao (air-con) buss kohe kätte. Too vist ootaski mind, sest peale minu pealejõudmist asus ta kenasti sobivalt Copacabana poole teele. Mu peamine peatuspaik siin on sellele teele jääv Botafogo rajoon, hostel asub vähem kui kvartali kaugusel kohalikust metroojaamast. Kel aga geograafiliste detailide järgi suurem huvi, võtku netist Rio kaart lahti, täpsemalt siis Zona Sul.

Esimene päev siin möödus kohustusliku tutvumisega Ipanema ja Copacabana randadega, kohustusliku 3-reaalise caipirinha nautimise ning vist niisama kohustusliku päikesepõletusega. Peale seda olen sissekreemitamise protseduure vähe tõsisemalt võtnud.

Järgmisel päeval proovisin Joshi soovitusel ebatavalist teed Corcovado mäe otsa, kus asub asub teatavasti Rio sümbol, ilmatupirakas Kristuse kuju. Josh Harmony on muide vahva tegelane, ameeriklasest kunstnik-pottsepp, kes õpib siin portugali keelt, elab hostelis, värvib selle uksi siniseks ning armastab Rio peal ringi jalutada. Hüva, matk ebatavalist teed pidi Corcovado otsa sai alguse Lage aedadest, kus asub silma järgi otsustades üks mõnus visuaalsete kunstide kool, vat sellise aatriumiga:

large_Rio_011-1.jpg

Kohe raja alguses, mille ma tänu Joshi salaõpetustele üles leidsin, õpetati vahet tegema mürgiste ja mittemürgiste madude vahel. Ma arvan, et teen neil nüüd vahet küll. Lõppeks, kuna mu reisikindlustus hakkab kehtima alles veebruari keskel (kaheks nädalaks), sest Eestist juba lahkununa ei saa teps mitte niisama internetis poliisi sõlmida, siis tuleb esialgu ehk vähe tähelepanelikum olla, eksole.

Teate, ausalt, ronimine 34 kraadises palavuses mööda järsku mäenõlva ei ole naljaasi, isegi kui puud päikese eest varju pakuvad ning aegajalt end mõne vähese veega joa all jahutada saab. Oli mis oli aga üles ma jõudsin. Kristuse kuju juures on tehtud liigagi palju pilte, seega minu poolt siia vaid üks.

large_3Rio_032-1.jpg
Pão de Açúcar

Aa, ja vahepalaks minu poolt soojad soovitused Rough Guide autoritele. Nad võiks kollektiivse autodafee ette võtta. Või eriala vahetada. Või peaks RG andma neile õpetuseks heal juhul neljandiku senisest reisirahast. Loomulikult ei sisalda RG taolist huvipakkuvat informatsiooni nagu tuntumate rahvusparkide matkarajad isegi mitte niivõrd esmartarbelist reisiinfot nagu hostelite või busside hinnad või üldülevaatlikud kaardid. Selle asemel on seal lademetes infot a la luxury tour operators in Pantanal. Kas nad tõesti usuvad, et paksud ameerika pensionärid lasevad mööda Brasiiliat iseseisvalt ringi, RG ühes käes, rahapakk teises? Minu sügavalt subjektiivsel hinnangul kohtab selliseid tegelasi siin igatahes harvem kui neegreid Hiiumaal.

Mäest alla sõitsin spetsiaalse mäetrammiga, ning a decir verdad tegelikult viimased 500m üles ka, sest ilma piletita Kristust imetlema ei lasta. Vaestel pole tõelise usu juurde asja. Trammilt bussile vahetades ja kesklinna poole loksudes kogesin jälle kord midagi väga puhhilikus stiilis “kuidas asjad lihtsalt juhtuvad”. Nimelt sattusin suvalises peatuses maha tulema ning veidi kõrvaltänavetes ringi kolades bloco Imprenza sambarongkäigule. Öelge veel et Karneval hakkab alles veerbuari keskel! Möll ja suurepäraselt kokkumängitud trummimürin olid lihtsalt kirjeldamatult võimsad. Muusikat mängiti ja tunnuslaulu lauldi suure veoauto katuselt, mis teosammul edasi liikus. Selle ees bloco liikmed, nende ees ja kõrval kõik mudu pidutsejad ja kõige ees veetsisterniga auto, mis aegajalt suvatses tuletõrjena tänavaid tantsivat massi kasta. Muide, kohalikud on siin korduvalt arvanud, et õige karneval käibki vabalt tänavatel, mitte turistidele mõeldud piletitega Sambodroomil.

large_Rio_055-1.jpg

Järgmised lõigud üritavad suure vaevaga edasi anda Rio reedeõhtust hullu peomeeleolu. Linna kuumim paik peopidamiseks on muidugi Lapa, kuhukanti siis noored ja tegelikult ka mittenii noored brasiillased pidutsemiseks kokku kogunevad. Alustuseks tuletage meelde, et kui päeval on siin seni konstantselt 34-36 kraadi sooja, siis öösel on temperatuur ca 30 kraadi ehk jätkuvalt vägaväga soe. Kes veidigi liigutab, see higistab.

No juhtus nii, et terve hostel asutas end peale südaööd vahel Lapa poole liikuma. Bussijuht olid vist kah reedeõhtuses tujus, igatahes võttis ta sõidustiil ja –kiirus ka kohalikud (cariocad) pead vangutama. Lapas läks jälle nii nagu minema pidi ehk kaotasin kogu hosteliseltskonna 5 minutiga silmist ning liikusin koos viie kohaliku tütarlapsega pidutsema, kes võtsid mu nö oma kaitse alla ning rääkisid palju huvitavaid lugusid. Noh, tegelikult sai inglise keelest aru vaid üks carioca, teised olid julgelt kolmveerand umbbrasiillased. See on siin tavaline lugu. Igatahes ei takistanud see neil vähimalgi määral mulle naerdes portugalikeelseid roppusi ja kahtlase sisuga küsimusi-ettepanekuid õpetamast. Küsimused stiilis kas sa oled kahe neiuga maganud? Kas sa selle minu sõbrannaga siin tahad täna magada jms panid mu aegajalt ikka parajasse plindrisse.

Minu arvates oli paigas, kuhu liikusime, tegu tohutu peo ja armuturuga, kuid teiste kinnitusel vaid tavalise sõpradega kohtumisega. Rahvas hängis peamiselt tänavatel, kuigi siinseal olid sissepääsumaksuga klubid. Võeti õlut, vodka-coolerit jms tujutõstvaid jooke, mis siinses kultuuris võtab vist küll viimsedki pidurid. Juba tee peal tõmbasid tüdrukud kaasa kaks Baywatch välimusega noormeest – no ilma särgita mõistagi ;) Naised, midagi teile! Ilusaid mehi leidub siin rohkem kui ilusaid tütarlapsi, kuigi eks ta üks maitse asi ole (ja ma ei ole meeste poole kaldu). Jan ad ei raseeri kaenlaaluseid. Selle strateegilisema punkti osas jõudis seltskond arutledes arvamusele, et võiks ikka küll. Hüva, edasi. Peagi ilmusid eikusalt välja veel mõned meessoo esindajad, kes eranditult üritasid lühikese ajaga asuda carioca neidudega suhtlema distantsilt, kus kahe vahelt paberit ka tõmmates kätte poleks saanud. Vahel edukalt, aga muide, sugugi mitte alati. Proffessionaalselt kirjeldades võiks seda sushimushit võrrelda 15min business kohtumistega, kus äri käib kogu aeg, kuni businessis kokkuleppele jõutakse.

Tõeliselt kuum kutt oli aga ühe neiu pool-ex noormees, kellega ta õhtu jooksul kena 6-tunnise show pidas stiilis “sina jätad minu maha ja mossitad, siis vahetame jälle rolled. Aegajalt oleme nunnud ja suudleme ja tantsime kui noored kuradid”. Nimelt osutus too tüüp väga heaks tantsijaks, kes aitas mul pika öö jooksul kõrvalt vaadates ja õpetades nullist enamvähem kõlblikuks forrótantsijaks koolituda. Tantsusaal näeb siinkandis välja üks pimedas kõrvaltänavas asuv suvaline lahtise katusega poolkinnine väike hoov, kus ühes nurgas DJ ja teises väike baar. Keskel laseb rahvas mõnuga tantsida. Meie oma oligi sel õhtul forróle keskendunud.

No baila lõppes alles vastu hommikul, kui täiskuu Suhkrupeamäe kohal rippus ning mina, paar hosteli taanlast ning carioca neiud taksoga hosteli ette tagasi sõitsime. Eht asjad-lihtsalt-peavadki-nii-juhtuma viisil leidsime nimelt selles tohuvabohus oma hosteli peoseltskonna vastu hommikut jälle üles.

Lõpetuseks veel üks tähelepanek situatsioonist, kus cariocad käituvad võõraste noormeestega juttu ajades, mida juhtub kogu siin aeg, teistmoodi kui nt eestlannad (siinsed lugejad ehk väja arvatud, kuidas soovite). Kuidas siis cariocad reageerivad, armas lugeja, kui hommikuse hotdogi söömisel ligineb tundmatu okidoki noormees, ajab juttu, naerab ning lõpuks küsib telefoninumbrit? Aga kui ta võtab välja klapiga mobiiltelefoni, mille klapp on ripakil? Vat justnimelt. Vaene noormees.

Uh, aitab küll unejutust. Marihuaanat on suitsetatud, pidu on peetud, rannas on päikest nauditud, korra on isegi staadionil jalgpallile kaasa elatud (kujutage ette mina jah). Aeg on töiseks muutuda, nagu Josh.

Posted by Alar 18:24 Archived in Brazil Comments (2)

I AMAR PRESTAR AEN

overcast 2 °C

Elu on muutunud. Maailm on muutunud. Ja ka selle blogi aadress on muutunud.

Samas eks muutused meie ümber ja aja jooksul ka meie sees ole sama loomulikud kui aastaaegade vaheldumine looduses. Ning kuigi aastajagu reisimärkmeid siia märkimata jäid, võib nüüd siia jälle ühtteist sadestuda.

Üks reisiteekond on taas alanud, ma ütleks koguni et üsna ootamatult. Kuid mõned öised tunnid olid vast pakkimiseks siiski piisavad ning kyllap jõuab ka mõte kehale peagi järgi, jättes arigpäeva tühjatähja prügi seljataha.

Riia lennujaamas kaaluti seljakott üle, oli 9,7kg. Sealhulgas üks Vana Tallinn, mis kingitusena juba oma teed läks. Palju pole asju kaasa vaja. Eriti kui sihtkoht on soojamaariik. Eriti kui seal kiputakse sind niigi üleliigsest vabastama. Eriti kui eesmärk on õppida vähem muretsema, vähem tegutsema, rohkem olema ja hetkest rõõmu tundma. Üks lill on rohkem väärt kui tuhat.

Homme viib lennuk mind Brasiiliasse. Inshallah, muidugi.

Posted by Alar 16:48 Archived in Belgium Comments (1)

Yks saar

I don't want to know, I don't want to go, I don't want to go back into the city...

sunny 30 °C
View Vohik Malaisias on Alar's travel map.

Siin saarel ei ole autosid ega asfaltteid.
Siin saarel ei ole sadamat, kuhu laevad saaks randuda.
Siin saarel ei ole kellaaegasid ega na'dalapa'evasid.
Siin saarel ei ole kellelgi kunagi kiiret.
Siin saarel ei ole muresid, isegi kui sa ei tea, kas jouad tagasilennule.

Siin saarel on unistajad, ta'iskuu ja halo pea kohal, vaiksete lainetega rannad, vo'rkkiiged palmid all varjus, restoranid mereandide BBQ'dega, rannabaarid varskeltpressitud mahladest shake'ide ja kokteilidega, suureparane tai massaaz, ohk mis uimastab ning sosistab kuhu sul kiiret, ohtune chillout muusika ning vo'lutud pa'kkpa'kkerid, kes ei suuda siit lahkuda.

Ma ei ytle mis saar see on.
Ja ma ei tee siin saarel yhtki pilti.

Posted by Alar 08:12 Archived in Thailand Comments (1)

Georgetown

overcast 28 °C
View Vohik Malaisias on Alar's travel map.

Olen vist siin seda motet ennegi valjendanud, et paevad pole vennad.

Alles eile olin mures ning hommikulgi veel pahur, et Ipohis lausa kolm tundi Butterworthi bussi ootama pidin, kuid mis loeb see praegu? Ei midagi. Olen Georgetownis, Penangi saarel. Tegelikult juba 4 tunni parast siit lahkumas. Ning asi pole seekord selles et ei suudaks pikalt paigal pysida voi Penang huvitav poleks. Lihtsalt reis on loppemas ning vajan paikest ja totaalset valjalylitust. Ning Bangkokki joudmine vajab samuti klaarimist.

Georgetown ja Penangi saare siinpoolne ots on tormlev, elav linn. Soidad oosel labi linna, mootorratta tagaistmel, seljakott seljas ning kiiver tagurpidi peas ja naudid tundmatuid, sooja niiskust ohkavaid tanavaid. Hiljem Angiga koos tema sobra hiinlase juures kylas olles teed juua, juttu puhuda, dhamma peale moelda. Pole ammu teinud, kuigi peaks. Rahulikkuse ylemlikkuse tajumine.

Tanud paljudele - Angile, Ericule, Timile, Jamesile jt. Et kes need veel on? Okei. Ang on ylienergeetiline couchsurfer, kirjutab randajatest raamatut. Tai chi meister ning peab hiinlasele kohaselt 5 a'ri korraga. Moistagi mangib raha peale mahjongi. Tim - vanemat sorti tegelane Manchesterist, kes on kolmveerand maakera rattal labi vandanud. Kuni Iraanis onnetus juhtus. Hetkel jalle terve, vana rahu ise. James - noor itaallane Giovanni, kes elas mitu aastat Filipiinidel ning Indoneesias, praegu peatub juba teist kuud Angi sobra juures (CS'er). Eric - akupunktuuri oppinud ameeriklane, naeb valja nagu kaua Indias elanud hollandlane. Ta ongi just 5 kuud seal ringi ra'nnanud. Kavatseb kas siin, Singapuris voi Indoneesias asja juurde oppida ning ka tood teha.

Randajaid siin jatkub.

Posted by Alar 09:00 Archived in Malaysia Comments (1)

Lady Misluck

never take life seriously - you don't get out if it alive

rain 20 °C
View Vohik Malaisias on Alar's travel map.

Paikeselise Pangkori saare rannal uneledes tundub elu vaga ilus. Kuid teatavasti saab koik ilus kord otsa. Olles vahetanud Briti tytarlastega oma natuke melanhoolse Kureishi novellikogu marksa vesisema "Thousand Spendid Suns"i vastu, mis jutustab naiste elust Afganistaanis, asusun mone paeva eest teele Cameron Highlandsi. Vahepeatus Ipohis, kohaliku noore hiinlase Kiani juures. Kahjuks olin tol ohtul kohale joudes liiga vasinud, et pikka seltskondlikku vestlust pidada. Aga hiina kodu naeb ikka hoopis teistmoodi valja kui malai oma. Einoh, neli Toyota maasturit maja ees..

Picture_Talie_001.jpg
Ipohi raudteejaam. Tartule eeskujuks, voimis :)
Muide pange ta'hele Malaisia lippu, mis on pildile jaanud - neid lehvib siin koikjal, pysti ja pikali.

Hommikul loobusin Kiani KList saabunud soprade pakkumisest nendega Penangi soita ning astusin koos paari sakslaste ja sveitslastega Cameron Highlandsi bussile. Tanah Rata vottis meid vastu oodatult jahedama ilmaga, kuid mitteoodatult udu ja lauspilvisusega, mis andis selgelt moista, et vihma tibutab siin lahipaevil pidevalt. Proovisin ka trekkimist, kuid ma'gede kaldenurk ning esimesed libastumised juba kivisel no turistirajal teel Robinsoni joani veensid mind, et omapai ei ole see kuigi moistlik ettevotmine. Ning kui mae otsast vaade niikuinii puudub, siis mis sest raffleesiast ikka vahtida. Kogu Singapur oli Raffles'i nimelisi kohti ta'is. Ja vihm ei ole ausona minu sober. Kypses otsus votta hommikul motoroller ning soita ohtul edasi.

Picture_Talie_010.jpg
Tegelikult ei ole see Cameron Highlands, vaid Penang. Aga umbes selline na'gi Tanah Rata ymbrus va'lja.

Picture_Talie_005.jpg
Aga on ka helgemaid vaatepilte. See lilleke siin on Tai kuninga synnipaeva auks.

Motoroller osutus lahemal silmitsemisel miskiseks vo'rrisarnaseks abimootoriga jalgrattaks. Toeliselt halb uudis tabas mind siiski hoopis mobiili kaudu, mille olin peale head india toitu korraks sisse lylitanud. Urgent! AirAsia has cancelled your flight from HatYai to Bangkok. Wtf? Asi on selgitamisel, aga midagi head see just ei to'ota. Seepeale lasin tahtmatult dzinni pudelist valja, vottes selle vagagi okei guesthouse'i baarist esimese o'lle ning asetades selle majaesiste sohvade juures laua peale.. Ysna peagi avastasin end kirju pundi pa'kkpa'kkeritega keset spontaalselt pystipandud piraadipidu, maasikasigar na'pus.

Picture_Talie_008.jpg

img_5066.jpg

Ja nyyd tagasi saartele paremat o'nne otsima.

Posted by Alar 01:34 Archived in Malaysia Comments (0)

Sea, Sun, Sand

sunny
View Vohik Malaisias on Alar's travel map.

Linnad on toredad kyll, aga puhkusel olles vaid korraks. Naiteks Kuala Lumpurisse ei plaaninud ma yldse sisse po'igata, kuid teaduparast me ainult arvame, et elu meie enda teha on. Singapur on juba parem koht. Ja ikkagi, patareisid laetakse mere aares, taaso'ppides mittemidagitegemise rasket kunsti.

Olen teist pa'eva Pulau Pangkoril - see on siis saarel, kui sa kohe aru ei saanud -, Kuala Lumpurist tyki maad pohja pool, kus pa'ike on kuum ning vesi justkui kannab sind ise. Siia saamine oli vaga lihtne, kui Singapur-Johor Bahru bussisoit valja arvata. Hilise tipptunni ajal on Singapuri Malaisiaga yhendav sild ning selle eellugu tihedasti autosid tais pargitud. Peamine lo'bu seisneb aga koigi oma pakkidega 2x bussist maha ronimises, piirikontrolli la'bimises ning siis uue bussi ootamises-leidmises, kuhu peale ronida. Maisaa siiamaani aru, millisesse sappa ma oleksin pidanud seisma, aga noh, edasi ma sain. Voib mudiugi kysida, mis yldse JB'sse minna, saab ju ka otse Singapuri ja tagasi (piirikontrollist see muide ei paasta). Aga sel lihtsal pohjusel, et Singapurist bussipiletit ostes tuleb maksta sama summa Singapuri dollarites, mis Malaisiast ostes ringgitites. Valuutade ta'pseid kursierinevusi voite omaette tudeerida. Mina kalkuleerin koik rusikareegliga kroonidesse (1 ringgit 3 krooni) voi eurodesse (2 singapuri dollarit yks euro).

Mida siin saarel teha, peale varvaste sulistamise ning enda pa'ikese ka'es praadimise? Ega vaga palju ei ole, peale mittemidagitegemise, aga no na'iteks: eile votsin kajaki ning uhtisin sellega siinsamas korvalolevale Korallisaarele snorgeldama. Uuh, hea oli jalle vee all ringi uudistada, kuigi ega need korallid siin hingematvalt kaunid just ei olnud.

IMG_4823.jpg
Korallisaar.

Ohtuti saab jalgida nahkhiirte lendu ning olut libistades motiskleda selle yhe, miks on Teluk Nipahi rannas (just seal ma tapselt olen) olut myygil vaid yhesainsas poes ning mitteyheski soogikohas. Kui teate, o'elge mullegi.

Ta'na rentisin motorolleri, oppisin 1-2-3 sellega soitma ning tegin seejarel kogu saarele tiiru peale. Vasakpoolne liiklus, 20% tousud-langused ning pimedad dzunglikurvid tegid selle ringraja algaja motosportlase jaoks ysna huvitavaks.

IMG_4849.jpg
Loomulikult on hollandlased 17ndal sajandil ka Pangkorile yhe fordivareme poetanud. Selle nn fordi ees paistab yks lugematutest roosadest takso-minibussidest, millega turiste saare peal ringi soidutatakse.

IMG_4839.jpg
Hiina templeid leidub ka vist koikjal Malaisias. Sellesamuse juures oli isegi miniversioon hiina myyrist.

...

Tous tuleb, seda on lainete kasvavast myhinast kuulda. Ohtu jouab. Lopetan kiiresti pimeneval rannal kiikudes veel Kureishi novelli. On aeg minna sooma.

IMG_4853.jpg

Posted by Alar 00:06 Archived in Malaysia Comments (0)

Aasia Dubai

semi-overcast 34 °C
View Vohik Malaisias on Alar's travel map.

Hoplaa,

kohe asutame end Singapurist ja'lle teele. Uudised raagivad kurja juttu et Bangkoki lennujaam on veel vahemalt nadala kinni aga noh, loodame veel.. kuigi vaike kahtluseuss on juba hinge pugenud.

Yldiselt jutt, et Singapur on "fine city" ning siin muudku trahvitakse ei pea ilmselgelt paika. Ise olin korralik kodanik tapselt kahe kvartali jagu. Edasi ulgusin roomlastega ehk marssisin yle tanava just seal ja sellal kui pa'he tuli. A see selleks. Pohimotteliselt unustage a'ra mage-neegerlik London, ra'pane HongKong jms urkad. Singapur loob lihtsalt pahviks. Arhitektuur, uue ja vana segunemine, puhtus, joukus ning ilmselge maailmalinna olek on tajutav igal tanavanurgal. Ning korghoone, ma arvan, algab siin umbes 30 korrusest, mitte enne.

IMG_4804.jpg

Okei, tsiteerides klassikuid (Sylvia Plath) - ja mis siis?. Ega ei olegi midagi. Igale oma. Siin on oma araabia linnaosa, v meeldiv muide. Soovitan pa'kkpa'kkeritele Sleepy Sami Guesthouse'i, mis asub justkui kesk idamaist paradiisi.

IMG_4740.jpg
Vat siinsamas asubki.

Aga broneerige ette. Ise peatusin Cozy Backpackeris, kus muud viga nagu polnudki peale moskiitode, kes tahtsin mind o'o'sel nahka panna. Samuti on siin igati okei Hiinalinn, kust allakirjutanu omale arakaotatute asemel uued pa'ikeseprillid ostis. Kesklinn, business district jms niikuinii. Ning kes soovib, voib vaat et maapeale tulemata koikjalt koikjale sammuda. Mulle jai mulje, et pool linna on maa all voi jumalteabmitmendas ostukeskuses ning sealt maapeale paasemine on omaette kunsttykk.

IMG_4795.jpg
Hindudel on oma linnaosa, aga selle templi olid nad ikkagi Hiinalinna sokutanud.

Ning hinnatase on ehk jah korgem kui siinseal mujal, kuid vahemasti paevaajal on tanu ohtratele happyhour pakkumistele, mis kestavad varahommikust ohtul kuueni, voimalik ysnagi Eesti-sarnase hinnaga isegi otse joe a'a'res soonuks-joonuks saada. Ja mis so'o'misesse puutub, siis progress on ma'rgatav - KL aegsest "kaks korda paevas on paras" sai Melakas "yks kord on kyllalt" ning siin Singapuris soin viimati yldse eile. Voitlus large-size murtabakiga yhes linna parimas araabia soogikohas, mis iseendast on tuhandest teisest eristamatu, kestis pea pool tundi ning pa'a'dis 3tunnise unega. Tegelt ka, mismoodi inimesed 3-4x paevas soovad, maisaa aru?

Eile kondisin ymber Jo'ukuse Purskkaevu (maailma suurim purtskaev, vaidetavalt) onnetoova kolme korra asemel ainult yhekorra, kuid arvestades asjaolu, et vana purskas ainult vaikese osaga oma tegelikust joust, aitab ehk sellestki.

IMG_4776.jpg
Vaade Teatrite esplanaadilt - ilma kolmjalata tehtud, seepa'rast udune.

Tanud John-Paulile Austraaliast, kellega oli ytlemata nauditav Orchard Road jms "vaatamisvaarsused" po'rgusse saata ning ning Rafflesi Hotelli Long Bar'is yks klassikaline Singapore Sling v'otta ning suits mahvida..

Posted by Alar 00:12 Archived in Singapore Comments (1)

Melaka

semi-overcast 30 °C
View Vohik Malaisias on Alar's travel map.

No tere ja'lle.

Tegelikult olen juba otsapidi Singapuris aga kuna siiapoole tulles sai tehtud paevane peatus Melakas, siis koigepealt paar sona sellest. Pa'rast KL mos'eede loputuid o'iseid jorinaid oli Melaka va'ga bra peatuspaik, voib siiakanti reisijatele soojalt soovitada. Melaka on umbes 15. sajandil targanud keskus, mis kais Portugali, Hollandi, Briti ning kohalike sultanite voimu all kaest katte, kuni lopuks kaotas kaubandusliku ta'htsuse Singapurile jt linnadele. Tegu on muide ka World Heritage Site'iga. Igatahes jattis linn mulje parajast Paabeli pesast. Moseed, kirikud, hiina templid, tao templid jne. Rahvas ka sama kirju. Soogikohtadest ei hakka parem ra'a'kimagi.

IMG_4664.jpg
Tahvel Hollandi fordis oleva vana kiriku varemetes

IMG_4691.jpg
Mina Melaka sultani aias. Muide fengshui ta'hendab ilmselgesti lihtsalt magede varjus voolavat jahedat vett..

IMG_4682.jpg
Ikka siinsamas aias.

Melakas yle hulga aja jalle olut pruukides, seda siis kohalikust Anchorist teadatundud Kilkenny'ini, oli monus ja'lgida turistide ning muidurahva pyhapa'evasi tegemisi. Teate, ausona ei oleks osanud arvata, aga hiinlased tantsivad paris hasti cha-cha-chad. Ning karaoked lauavad nad ka, noh kui mitte hasti siis vahemalt igasuguse lava- ja publikuhirmuta. O'htul blokeeriti siin Jonker Walk ning moned teised Hiinalinna ta'navad autode jaoks a'ra (meenutab veidi Kreetat) ning pandi pysti suur karaokelava + mustmiljon pudipadipoodi ja soogikohta. Elu kaib siinmail ta'navatel.

IMG_4716.jpg
Jonker Walk ja karaokelava

IMG_4696.jpg
Kohalikud tuktukisellid on nagu vananevad modellid, ehtides oma soiduriistu kunstlillede jms.

Ahjaa, kohalike baba-nonyade ehk siis hiinlaste ja malaide segurahva kokakunst ning a'rivaist on viimase peal. Kui istud maha ning tellid chicken ball rice, siis ega sulle ei oelda, et sorry, see on meil juba otsas. Ega juba mahaistunud (loe:kinnipyytud) klienti saa minema lasta. Tuuakse lihtsalt chicken rice. Okei, tosiselt hea chilli-ingveri curry andis koik andeks.

Sedakorda ta'nud siis Samile ja Jillianile Sotimaalt, kellega Melakas toreda paeva veetsime. Samuti meditsiinitudengile Semanthale Malaisiast. Semantha laulis Geographer Cafes karaoket, niiviisi et me kolmekesi ei suutnud kuidagi otsustada, kas ta ikka laulab ise voi tuleb kogu see lugu lindilt. Selgus et ei tulnud lindilt. Ning palgaline ta ka ei olnud, niisama kais aegajalt seal laulmas. Jumal on monedele ikka annet andnud, eksole. Ning eks see olnud Semantha teene, et ma yhel hetke avastasin end viieaastase malaisia tu'drukuga tantsu vihtumas.

Ah, mis ma ikka heietan, loodetavasti jouavad pildid peagi yles ..

Posted by Alar 08:44 Archived in Malaysia Comments (0)

Ta"nud

semi-overcast 30 °C
View Vohik Malaisias on Alar's travel map.

Vahepeal on mul heameel ta"nada ko'iki, kes on mind sel reisil viisil ehk teisel aidanud. Aita"h! NImeliselt olgu siinkohal a"ra nimetatud kaunitarid Maris ja Ellu, kes olid lahkelt valmis mind lennujaama toimetama; lo'una-aafrika pa'ritolu hollandlasest pooljuut Lucien, kes mulle poolt oma voodist pakkus; va'rviliseks ta"toveeritud itaallased Paulo ja Valeria, kes mind kiirelt KL massitranspordi peensustesse pyhendasid ning lopuks kohalik noor malaislanna Emilia, kellega koos ma KLi baarides kolasin (ning kelle juures ka o"o"bisin).

IMG_4576.jpg
Emilia

IMG_4595.jpg
Koos linna peal tuuritamas

Ta"namata ja"a"vad Helsingi lennujaam, kus internet maksab 12x rohkem kui tehniliselt justkui va'hearenenud KLis ning Une-Mati, kes mind juba teist o"o"d ignoreeris. Esimene oli siis Helsingi-Peking lennukis.

Muide, ta"nase pa"eva naelaks oli hotelli personali veenmine, et mul on tarvis yhte tuppa sisse saada, kuigi mul polnud kaasas yhtki dokumenti, ammugi siis mingit ametlikku seost selle toaga. Hakkama sain. Korralik pediku"u"r, ehkki samuti vajalik, ei pa"a"senud sellele ettevo'tmisele la"hedalegi.

IMG_4616.jpg
Head pedukyyri sai siis KL Chinatownis, mis iseenesest ei erine yhestki teisest senikohatud hiinalinnast.

Posted by Alar 02:12 Archived in Malaysia Comments (1)

Malaisia pealinn

overcast 30 °C
View Vohik Malaisias on Alar's travel map.

Heips,

Room teatada et hoolimata portsust kasutamata lennupiletitest tegin siiski oige otsuse mitte oodata Bangkoki lennujaama taasavamist. Ning tyhja ka sellest et otselennu asemel Hongkongi tuli minna labi Pekingi. Kohale ma ju joudsin. Kuala Lumpuri siis. Eile oosel kell 1:30. Ega ma ool ja paeval enam suurt vahet ei teinud.

Veel suurem room oli sellest, et selgus, et seljakott oli ka kogu reisi truult kaasa teinud ning LP info (LP ostsin Hongkongist) oli vananenud ning viimane buss ei olnudki lennujaamast vehkat teinud. See vedas mind 9 kohaliku ringgiti eest kenasti KL Sentrali. Sealt votsin vaikesest kauplemise peale ikkagi ylemakstud takso ning soitsin Peninsula Residence'i. Kus elab tegelane nimega Lucien Wilk. Tema juures oobisingi. Hommikul laksin sealsamas oobinud itaalia reisusellidest paariga monusasti katusel olevasse basseini mulistama .. mm.. kadestage :)

IMG_4535.jpg
Vaade katusebasseinist

IMG_4539.jpg
Petronase tornid on ara nahtud. Ha'hh, ytleks. (Okei, galeriis oli v huvitav protreeforonaitus.) Hetkel elusalt ja tervelt Little Indias, ta'navalt kostmas teadagi mis sorti muusika. No eks vaatame veel. Palav on siin kyll.

Posted by Alar 02:27 Archived in Malaysia Comments (0)

(Entries 21 - 30 of 82) « Page 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »