A Travellerspoint blog

Galapagosest Otavaloni

all seasons in one day 29 °C
View Vohikud Ekuadoris on Alar's travel map.

Tere jälle,

Otsapidi Galapagose saartelt tagasi eluga ning nüüdseks Otavalos, kus aega on laiemalt käes (märkate täpitähti?).
Teisisõnu, oleme mägedes, kus sajab vihma, hapnikku jagatakse rahvale limiteeritult ning merd pole kusagil näha.

Sõit Quitost Otavalosse kestis oodatud kahe tunni asemel kolm, kuna teadagi tuli buss enne korralikult rahvast täis laadida ning seejärel igasugu nodi müüjad peale lasta, midagi ehk ikka ostavad.

Galapagosest. Hollalaa, rahvas, neid saari peate te ikka oma silmaga ise nägema. Ning diving kursused tehke enne ikka ka ilusti ära, koos julgelt 20-30 dive'ga. Et ei läheks nagu minul, kelle jutu peale shopkeeper veidi mõtles ning siis laadnalt 4 asemel 15 dive kirja pani, nii igaks juhuks. Siinsed hoovused on kaasahaaravad nagu veealune maailmgi ning tõele au andes tuli mul tänu oma kogenematusele korra ikka 20m pealt nagu kork vee peale tulla.

IMG_0637.jpg

Galapagose kruiisilaevade mõnudest me suurt ei tea, kyll aga võin vabalt kinnitada, et peasaartelt tasub niipalju kui saab kõrvale minna - nt Isla Isabela on üle ootuste chill, koos oma üksikute randade, vulkaanide ning muidugi koos rannasasuva Bar de Beto'ga, kus internatsionaalsed võhikud unustamatu peo pidasid.

Muide, kuna interneti kiirus on paljulubav, võivad eelmise postituse alla kavandatud pildid homme sinna isegi jõuda. (Ta'endus - ja mo'ned joudsidki!)

Aga ärgem kiirustagem ajast ette. Homne sõjaplaan näeb kõigepealt ette rattalaenutust ning sukeldumist piirkondadesse, kus Footprint soovitab yldiselt kambakaua ringi liikuda, olevat turvalisem. Nii et eks näis.

Posted by Alar 18:28 Archived in Ecuador Comments (0)

Puerto Villamil

Iguaanide yleka'ik, va'hendage kiirust

sunny 29 °C
View Vohikud Ekuadoris on Alar's travel map.

Ahoi,

Koigepealt, tagantja'rele koikidele emadele loomulikult feliz dia de mamas!

Oleme, nagu intelligentne inimene aru voiks saada, Puerta Villamilis ehk siis Isla Isabela'l, Galapagosel.
Siinmail voib kohtuda kilpkonnade, iguaanide, booby'de, pelikanide, pingviinide, haide, raide, merilo'vide, hobuste, kanadalaste, fidzilaste, uus-meremaalaste, itaalaste jms issanda kirju loomaaia esindajatega.

Kui internetile va'hegi kiirust juurde tekib (tiigrihu''pe ei ole to'eso'na siia veel joudnud) ning meile viitsimist ja kuhjaga kannatlikkust, siis ilmuvad neist kohtumistest siia peagi ka mo'ned pildid.

IMG_2686.jpg
Iguaanide yleka'ik

IMG_2780.jpg

IMG_2768.jpg
Tortuga Bay, neli inimest ja kolm pelikani kilomeetri peale

IMG_2676.jpg
Sierra Negra, see must asi on vulkaanikraater, kinnitamata andmetel suuruselt maailma teine, igatahes yyratu

IMG_2730.jpg
Meriiguaan poseerimas. taustaks Isla Isabela veel tyhjem rand kui Tortuga Bay

IMG_2759.jpg
Bar de Beto, Isabela kuumim (ja ainus) rannaklubi, asub selle sinise o'o's na'htamatu asjanduse taga/vasakul.

IMG_2779.jpg
Millega tegu, oskate vast isegi a'ra arvata.

Lola_003.jpg

Mo'ned veealused pildid ka. Galapagos on hea koht veealuste elukatega kohtumiseks. Juhul kui sukelduda oskad - vo'i ei karda ennast proovile panna:

DSC065282.jpg

DSC09801.jpg

DSC09781.jpg
Jajah, minaise.

DSC09813.jpg
Hammerhead shark (vasarhai) - paluks verd mitte vette niristada

DSC05778.jpg

DSC065382.jpg
White-tip shark, kui ma ei nyyd eksi

DSC03537.jpg
See konkr pilt on vist varem tehtud, aga selline see vaade oli..

Posted by Alar 18:52 Archived in Ecuador Comments (0)

Quito

Halleluuja, viimaks ometi teispool ekvaatorit

semi-overcast 23 °C
View Vohikud Ekuadoris on Alar's travel map.

¡Hola!

Elu on lill. Koik lennud sujusid justnagu nad pididki ning ning parast mitmekordset pagasi checkin'i ja kohustuslikku olut igas lennujaamas saabusime ta´na hommikul (kas toesti alles ta´na???) Quitosse, Ekuadori pealinna. Hoolimata Jako manamisest vottis Quito meid vastu ilusa paikselise ja sooja ilmaga. Gracias.

Tegime lennujaamas labi hispaania keele tuleristsed ning ei lainud palju aega, kui ollalaa, noudsime kokkulepitud hostelist el señor Jakot, kes paari sekundiga trepist alla kolistas, vaaga suur naeratus ette joonistatud. Ohspoiss, on Jako alles pruuniks latiinoks muutunud :)

Lola_001.jpg

Esimene pa'ev on olnud o'nnis. Metroo seisust nautivad trollid tervitavad meid la Cucaracha'ga ning paike yritab meie pea oma voimu na'idata. Asjata, oleme pugenud 25x kreemi taha. Pitsa ja olu on ausad, taksojuhid mitte niiva'ga. Vaike trip linna kohal mae otsas (kuni 3800m) annab esmakordselt tunda, et krt, see siin pole ikka merea'a'rne lauskmaa.

Lola_002.jpg

A proposito, kes ytles et Quito pole turvaline? Nt ta'na pole kyll midagi ta'helepanuva'a'rset juhtunud, kui valja arvata asjaolu, et meid ko'iki kolme ma'kerdati selja tagant mingi kreemiga a'ra (ilmselgelt lootes meie tahelepanu teisele juhtida) ning et el señor Jako fotoaparaat lahkus ajutiselt tema taskust, yhendades oma teekonna hoopis yhe vanadaami teekonnaga. Viisaka palumise peale kolis paguline loomulikult tema o'ige omaniku taskusse ilusti tagasi, no hay problem.

Homme lendame edasi. Praegu aga po'rutame gringode sekka (Mariscal Sucre'le) bailama.

Alar

Posted by Alar 15:17 Archived in Ecuador Comments (1)

Lennujaamas, kus mujal

semi-overcast 15 °C
View Vohikud Ekuadoris on Alar's travel map.

HOI sobrad ja muud loomad

Esimene olu ja checkin on tehtud ning isegi see uus puutetundlik ekraan ei tundu enam nii hull.

Kui jumal annab, jouame ohtuks Madriidi ning Quito lennukile; jee.. Kes ei tea, kus see linn asub; habenegu silmad peast.

Pagasit on meik kaasas vist rekordvahe - seljakotid 6 ja 8 kg + ettenagelikult suht suur daypack. Elu on naidanud; et alla antava pagasiga jallekohtumise aeg ei ole teps mitte alati sinu otsustada.

Jargmised uudised CNN kanalilt; aeg tapsustamisel.

Totukuul

Posted by Alar 11:42 Archived in Estonia Comments (1)

Everything is ok

overcast 8 °C
View Võhikud Londonis on Alar's travel map.

London on tänapäeva Paabel. Siin on kõike ja kõiki. Ka eestlasi, kellega võhikud kaks korda tänaval kokku põrkasid. Kogu seda segasust ja uskumatut mitmekülgsust aitab inglise keel praegu veel kuidagi koos hoida.

Camdeni turg
nachos_1198.jpg

London innustab. Courtauld galerii ja National Gallery. jätsid võhikutele kustumatu mulje ja hulga tegusat energiat paljudeks päevadeks. "Ühel päeval sai ühel meist must värv otsa ning see tähendaski impressionismi sündi". Huvitav, millal mul endal must värv otsa saab?

London täis pubisid. Ale&bitter neelavad õhtul kibeduse endasse ja lasevad inimestel end inimlikult hästi ja soojalt tunda. Vabalt. Ka võhikud kiitsid ja külastasid Londoni pubisid, olgu selleks või Soho homopubi Old Compton Street'il. Pubides käib ehtne elu ja melu. Ja nagu ootamatult selgus, võib pubides ka asjalikke tutvusi tekkida.

London on nagu vanamoeline daam, kes on vasakpoolsesse liiklusesse kinni jäänud. Eestlase jaoks kohati lausa vaimustavalt arhailine. Samas on seal ka IMAX ehk kolmemõõtmelist elamust pakkuv kinosaal. Seda pole mõtet üritadagi kirjeldada, minge parem ja vaadake ise. Tee Londoni IMAXisse on parim Waterloo jaamast.

This path unravels.
Deep in hidden rooms filled with dust
and sour night-breath the lost city is sleeping.

Above the hurt sky is weeping,
soaked nightingales have ceased to sing.
Dusk has come early. I am drowning in blue.

I dream of a green garden
where the sun feathers my face
like your once eager kiss.

Soon, soon I will climb
from this blackened earth
into the diffident light.

IMG_1319_ok.jpg
Ja tegelikult nii ongi. Kõik on lõpuks okei. Ka Hyde Park'is.

Posted by Alar 13:22 Archived in England Comments (0)

London calling

semi-overcast 3 °C
View Võhikud Londonis on Alar's travel map.

Võhikud - samas koosseisus - sõidavad korraks Londonisse, pommide, neegrite ja rojaalide manu, otsima ehtsat britti, keda mõningate kogenud reisijate hinnangul seal aeg-ajalt tõepoolest siiski veel näha võib.

Vasakpoolset liiklust võhikud ei karda, samuti ronki, "lihasööjaid" ega muid kohalikke iseärasusi. Meil oma mees Havannas ootamas.

Totukuul

Posted by Alar 01:21 Archived in England Comments (0)

Viimane sissekanne minult

Mul on hea meel teatada, et kuuldused minu surmast on olulisel määral liialdatud ja Alari mure oli täiesti asjatu - oleks ta blogimise asemel hotellist läbi astunud, oleks leidnud mu salakaubana Hiina veetud õlut ja mandariine manustamas ja puhkamas reisust kahekorruselises rongis.

Justnimelt salakaubana tuleb ühe riigi kahe süsteemi vahel toidukaupa vedada, sest ausõna, turistile jääb see üks riik (jumal tänatud!) küll veel päris märkamatuks. Hongkongi pensioneerunud politseiohvitser, kellega laupäeval hommikust sõin (kesksest bisnisareast põiktänava jagu eemal, 14 HKD; 100 meetrit eemal võis süüa sama toitu ka 140 HKD eest), väitis, et ehkki süsteem on jäänud samaks, on süsteemi teostavad inimesed 100% välja vahetatud. Siiski on alust uskuda, et pigem muutub peagi Hiina HK nägu, kui vastupidi. Olen ma siin muide maininud, et pole näinud ühtki riiki, kus oleks enam tasulisi teid kui Hiinas? Igasugune elementaarne liiklus on seal maksustatud. Kommunism on aga kõike kattev dekoratsioon - kaelarättidega marssivad lapsed, kõikjal lehvivad punaloosungid. Viimastest meeldejäävaim oli tõmmatud lennujaama seinale, oli kaunistatud tuttidega ja teatas suurte kollaste ladina tähtede ja hieroglüüfidega, et 1. maist 2007 on kehtimas uued eeskirjad vedelike veoks käsipagasis. Hurra, hurra, hurra!

Macau on kõige absurdsem koht, kus vibinud olen, seal valdas pidevalt tahtmine end näpistada, et kontrollida, kas tegu pole absurdiunenäoga. Selline asi ei ole lihtsalt võimalik! Esiteks, tundub, et oled sattunud Vahemereäärsesse linnakesse ja selles linnakeses on miskipärast väga suur Hiinalinn. Lausa nii suur, et kõik inimesed räägivad hiina keelt, ehkki samas on absoluutselt kõik sildid ka portugalikeelsed. Teiseks, kasiinod! Kui seda poleks näinud, siis ei usuks. Neid on palju, uskumatult palju ja need on tohutult suured, veidramast veidrama interjööri ja eksterjööriga ja vilguvad sellistes tuledes, millesarnaseid ma varem ettegi polnud osanud kujutada. Nt, kasiino Grand Lisboa kujutab endast umbes 25 korruselist hiidananassi, mille kogu pind on kaetud tuledega, millest üha ja üha moodustub uusi kujundeid nii arvukal hulgal, et need ei kordu vähemalt viie minuti jooksul kordagi. Sisedisain on nagu hobuse unenägu. Kujutan ette, et ühe sellise kasiino kujundamine võiks olla iga disaineri unistus ja ainus võimalus teoastada oma haigeimadki fantaasiad - kokku võib panna kõike, mis aga iganes pähe tuleb, peaasi, et säraks.

HK on aga nüüd mu lemmiklinn. Iga linnaplaneerija tuleks saata sinna koolitusele, kuidas vältida suurlinnas liiklusprobleeme. Vastus on imelihtne - vaja on ideaalset ühistransporti - HK-s on eraautosid vähe, kesklinnas pea üldse mitte. Liigeldakse kahekordsete trammide, busside, metroo (vaidetavalt maailma parim), eri liiki rongide, laevade, välieskalaatorite (muuhulgas maailma pikim), liikuvate kõnniteedega, vahel ka taksodega, maa ja vee all ja tänavate kohal õhus. Kõik on tohutult efektiivne, mugav, puhas, kiire, täpne ja üliodav.

Maja, nagu see, kus elasime, ei oleks ma ka osanud ette kujutada. Tegu oli u 30 kordse tõelise peletisega, mille koridorides olid trellid ja ringi askeldasid kõige kahtlasemad tegelased. Hosteli check inn oli käekotimüügipunktis, liftidesse minekut organiseerisid mundrimehed, iga lift peatus vaid 5 korruse tagant. Aga tuba ise oli ok, sugugi mitte nii väike, nagu olime kujutlenud ja mahutas ka kapikese, kus oli kemps ja dušš.

HK on erinevate võimaluste linn. Nagu mainisin, võib 100 meetri raaduses hommikusöögi hind vabalt 10, aga ka 30 korda erineda. Majad on eranditult kitsad ja pööraselt kõrged. Kas teie teadsite, et 80% HK-st on tegelikult rohelised mäed? Maailmalinna city kõrval on vanem linnaosa, kus müüakse kõige uskumatumat toidukraami - mõni kuivatatud konnapea teile? Või äkki mõni uss? Või härjakara? Või mõni kilo kurat-teab-mis-jäledalt-haisevat-kuivatatud-närakat? Jalutasin terve laupäeva ringi, sõitsin trammiga, jõin õlut ja sõin elu parimat india toitu.

Nii vähe jõudsime seda imelist linna näha, olen kindel, et sinna (nahu ka Bangkoki), tuleb tagasi pöörduda.

Viimase aasta jooksul külastatud paikadest on HK ainus, kuhu kujutleksin end mõneks ajaks elama, ehkki suvel on sealsed klimaatilised tingimused küll talumatud. Praegu polnud viga, sooja oli umbes 18 Celsiuse järgi, päeva päikese käes oli päris palav.

Üks ebameeldiv juhtum leidis ka HK-s aset, selle võib liigitada ka blondiini juhtumiseks. Nimelt leidsin kauplusest imekena pikavarrukalise kampsuni. Ostsin ära, sain pakendis variandi. Ei hakanud üle tsekkima, mis kilesse pakit' oli. Tulemus - rongis kampsunit selga vedades ilmnesid sellel lühikesed varrukad olevat.

Kodu tervitas meid märgade, valge lögaga tänavatega ja sissesadava laega.

Kokkuvõttes oli tegu ühe erakordselt hurmava reisiga. Ma ei mäleta periodi elust, kus mu aju nii korralikult puhastaud oleks olnud. Sinna puhtusse jõudsid hakata tekkima aga ka uued mõtted. Kolm nädalat on just paras aeg reisiks - jõuab harjuda, jõuab välja lülituda, jõuab mõtelda, jõuab koguda energiat ja viimaks juba heal meeel koju tulla.

Hiina tagasi ei läheks (muuks kui transfeeriks), Taisse ja HK aga kindlasti.

Viimaks esitan siia väikese bilansi reisi jookul toimunud muutustest võhikute materiaalses seisus.

Meie juurest lahkusid reisi kestel ettehoiatamata:

1 kaamera (Canon PS 640. Ega keegi pole juhtunud Macau bussist nr 3A leidma?)
150 fotot Hiinast.
1 Šveitsi nuga (Li jõe ääres?)
1 mobiiltelefon (Siemens. Tema lahkumise üle on suur rõõm, samas oli see kõige müstilisem kadumisjuhtum.)
1 käekell (Phi Phi saarel, leidja võib jätta endale.)
1 juukseklamber (-"-)
1 rühm aluspesu (?)
1 Sõjaväe Langevarju Klubi pusa kirjaga Voitka (?)

Poolte kokkuleppel lahkusid pärast pikaajalist teenistust:

2 paari plätusid
1 ketsid (erakordselt ausa ja väärika teenistuse järel)
2 pluusi

Meiega liitusid reisi kestel muhulgas järgmised uued kaaslased:

1 kaamera
100 fotot Taist, HK-st, Macaust
1 foto Hiinast
1 käekell "Diesel"
2 lampi
1 ülikond
1 rügement särke
4 paari jalanõusid
2 mantlit
1 PADI tunnistus
2 kuldset päevitust
2 head tuju

Kuulmiseni uutel reisidel!

Posted by sagen 08:42 Archived in China Comments (0)

Maja on, pa'kapikk kadunud

semi-overcast 24 °C
View Võhikud Aasias on Alar's travel map.

Tervisi! Kui soovite, siis isegi joulutervisi, kuna siinmail paistab see hull palavik juba peale hakkavat.

Alustagem sellest, et pa'rast va'ntsutusi merel ning va'gagi toredat eilset pa'eva HongKongis joudis yks vohikutest ta'na hommikul mugavas KCR rongis elu ja tervisega Guangzhousse tagasi. Vo'hik la'bis hiinakeelse algtasemel orienteeriumisraja , leides kiiresti nii o'ige metroo sisse- ja valjapaa'su, Shamiani saare, Youth Hosteli kui ka jarjekordse sularahaautomaadi (krt, siin HK dollareid nagu va'ga ei tunnistatagi). Tanutaheks sai vohik omale kena toa, ytleks lausa hotellitoa. Parast kiiret dus's'i jatkus vohiku orienteerumiseksam veidi korgemal tasemel - aja peale tuli jouda sihtpunkti, mille parast HK yldse nii varakult maha jaeti - TianHe Sports Center, tapsemalt siis sealne China Open 2007 (see on maailmatasemega sulgpallivoistlus, yks osa Super Series'ist, mis te's arvasite?).

Vohik leidis teises linna otsas asuva paraja loomaaia suuruse spordikeskuse ludinal yles ning moningase seiklemise jarel tuvastas kaimasolevast tsirkusest hoolimata ka oige hoone (ausona, see ei olnud lihtne ylesanne) ning hankis kohalikult aktiivkodanikult korgema taseme pileti (300 RMB). Krt, isegi sealsamas viibinud mundrimehed ei osanud sulgpallivoistluse kohta midagi arvata: "Ee, vbl kusagil seal? Eiei, seal ehk. No igatahes mitte siin!" Juhuu, saali trygides oli room suur ning jargmised 5h elusat badmintoni olid puhas monu ja puhkus! Vohik sattus lausa nii hasarti, et lubas ka ise hoolsamalt harjutama hakata ;)

Paeva kurvem pool on see, et ohtu on nyyd juba kaes, kuid teist vohikut pole ikka veel naha. Ma lausa mures juba, et kas ta ikka omal kael HK's seiklemise, GZ'sse joudmise ning Shamiani saare leidmisega hakkama saab?? Igaks juhuks sulle, kallis va'rske Voitka, paar abisona: sihi ennast GZ's Huangsha metroojaama, valju D exit'ist, po'o'ra peale valjumist vasakule ning voilaa, sild saarele peaks kohe paistma. Yleta tee jalakaijate silla kaudu, seejarel yleta veetakistus tavalise silla abil ning siis vota joonelt suund Lucy baari, kus su kallim sind igatseb ning krt teab juba mitmendat olut trimpab. Valgustagu Lonely Planet sulle teed!

Kohtumiseni!!!
Alar

PS. Teadmisest teistele tulevikus siiakanti sattujatele - Shamiani saarel saab internetti Customs hotelli business centeris. Side lopp.

Posted by Alar 05:44 Archived in China Comments (0)

Lady Luck

sunny 24 °C
View Võhikud Aasias on Alar's travel map.

Eile loime end yles, niipalju kui pa'kkpa'kkeri varustus seda voimaldas, ning siirdusime Macau kasiinosid tyhendama.
Kes veel ei tea, siis oleme hetkel justnimelt Macaus, minu teada ainsas kohas Hiinas voi selle lahistel, kus kasiinod seaduslikud. Ja oh kuidas neid siin on!

Kylastasime Lisboat, Grand Lisboat ja Sands Casinot, viimases neist votsime majaga mitmes ruletilauas mootu ning loomulikult, tanu meie silmapaistvale moistusele, taiplikkusele ja tehnilisele syvaanalu'u'sile lahkusime sealt kl 2-3 paiku oosel ylekaaluka voiduga (50HKD). Sands oli kyll kova vastane (vahepeal olime rohkem kui 300-ga miinuses), aga Dostojevski systeemi vastu ta muidugi ei saa :)

Sands Casino oli toeliselt huvitav kogemus - sajad mangulauad mitmel korrusel, lyhtrid sissesoidutee peal, aasia tydrukuteband ja tantsutydrukud laval, Macau o'lu ja Portugali portvein, ma'nguritest sumisevad saalid, zetoonide klobin ja kogu see monusalt meelelahutuslik ohkkond..

Ha'rra Kaljustele ning ka teistele manguhuvilistele teadmiseks, et rohkem kui pooltes laudades mangitakse siin Baccarat'd. Populaarsuselt teine on Sic Bo nimeline ta'ringumang. Siis tykk tyhja maad ning siis veidi blackjacki, ruletti, caribbean pokerit jms mange, osa neist vo'hikutele taiesti tundmatud.

Elu veereb. Ning meie veereme kohe laeva peale ning sealt Hongkongi.

Olge muhedad,
Alar

Posted by Alar 19:24 Archived in Macau Comments (3)

K-Guesthouse

rain 28 °C
View Võhikud Aasias on Alar's travel map.

Ko Phi Phi'st ma palju ei ra'a'gi, las see ja'a'da igayhele omale avastada. Saar on toepoolest kena ning vihma sadas viisakalt, st alates kl 9-st ohtul, mitte enne. Seltskond saarel oli rahumeelne, isegi totraid turiste tuli hea 2-3 tundi songsami ja red bulliga turgutada, enne kui nad rahva lobuks on nous ambri joogi eest tai poksi katsetama. Vohikud peatusid saarel Long Beach'il Phi Phi Hill'is, mis on yhe omaette ranna yks omaette bungalogrupp. Phi Phi Hilli ainus viga, noustugem siinkohal Rough Guide'ga, on sada trepiastet, mis sinna joudmiseks astuda tuleb.

Kummutan ka kuulujutud, et siinne kant nagu polekski tsivilisatsioon. On ikka kyll. Transport, nett, Coca-Cola jms laisa turisti pohivajadused on siin igal sammul kaetud. Liigagi ha'sti, nagu me omal nahal kogesime. Nimelt saabusime eile saarelt tagasi mandrile Krabisse ning motlesime, et yle poole paeva veel ees, peaks midagi vahvat tegema. Votsime toa juba tuttavas K-Guesthouses ning kuna meil polnud tuju longboatiga komveerand tundi kuhugi Railey randa popsutada, kust jumal teab millal ja kuidas tagasi saab, otsustasime merekajaki tripi kasuks. Nagu guesthouse pidaja kohemaid selgeks tegi, hakkabki yks kohe nyyd peale, makske aga raha a'ra ning oige pea on auto kohal. Nii oligi. Auto (midagi poollahtise minivani laadset, kuhu reisijatepoolele kaks pinki vastamisi pandud) korjas meid ning mone aja moodudes veel 2x2 kajakihuvilist peale. Soitsime hea hulk aega, tunni voi nii - meri muideks oli meie teadmise kohaselt 5min tee kaugusel - murelikul ilmel teed vaadates markasime silmanurgast isegi elevantse, kuni joudsime kohale. Kuhu, ei tea ma praegugi. Igatahes tugeva troopilise vihma katte. Ja nii me siis uljalt kajakitasimegi, vesi all soolane ning 30C, yleval mage ning vahemalt kolmandiku vorra jahedam. Onneks suurt tuult polnud. Kolasime kuskil kanjonis ja mangroovisaludes, mis mo'o'naajal suht niiske Synklaane moodi valja nagi. Pilte me seal vee ja vee vahel moistagi ei teinud, kui paar malupilti krabidest ja krabi-soojatest makaakidest valja arvata. Viimaseid pidada vaga harva naha olema ning eks nad ysna kaljukarva olid neh. Muidu pa'rdikud nagu pa'rdikud ikka.

Aga pealkirjast. Nimest hoolimata on tegu ysna ok Guesthouse'ga, mis onnistas meid eile peale normaalse toa ka hilisohtuse kuuldemanguga. Ausona, me ei ole perverdid, aga peale seda kui kaks vasind ja vaevu kuivanud pa'kkpa'kkerit olid just tule kustutanud ning tahtsid magama jaada, hakkas show peale. Haaled olid parajasti nii hasti kuulda, et proovi sa magama jaada, samas aga sonadest/keelest aru ei saa. Peale esialgset juhuslikku kommenteerimist ja ignoreerida yritamist muutusid vohikud hysteeriliselt lobusaks ning yritasid aktiivselt manada omale silme ette kujutluspilte sellest, mis seal korvaltoas (voi oli see kaugemal?) siis oige toimub. Mina jaan siiamaani arvamusele, et kogu see ro'hkimine, puuksumine, kilkamine ning mo'risemine tuli sellest, et keegi yritas (ilmselgelt ebaonnestunult) madratsit tais puhuda ning samaaegselt vaikest last magama hirmutada..

Meie tunnetest saab aimu see, kes meenutab, mida ta tundis siis, kui luges esmakordselt Svejkist kolmeosalise altarimaali kirjeldust, mis voeti lopuks kokku sonadega "kaugemalt vaadates jattis koik kokku mulje, nagu soidaks rong jaama".

:)

Tervitades,
Alar

Posted by Alar 04:00 Archived in Thailand Comments (1)

(Entries 41 - 50 of 82) « Page 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 »